Canlı yem sülünez

Canlı yem sülünez

Canlı yem sülünez satışı

Canlı yem sülünez

Canlı yem sülünez, balık avcılığında çok kullanılan yem çeşitlerinden biridir. Midye cinsi bir deniz kabuklusudur. Denizin kumluk alanlarında kumun içinde dik olarak yaşarlar. Ortalama 7 cm.uzunluğunda ve 1,5cm. kalınlığında sarı renkte bir eti vardır. Normalde kumda kapağı açık duran, tehlike hissettiği anda refleks olarak kabuğunu kapatır. Sağlam dokuludur, balıklar iğneden zor alırlar. Mercan, çipura, isparoz gibi dip balıkları avcılıgında kullanıldıgında çok iyi netice alınmaktadır. Kabuklarını tutan kaslı kısmı bir bıçak yardımı ile çizilerek açılır.

İç kısmı, yapılacak avın cinsine göre parçalara ayrılıp, iğneye takılarak kullanılır. Sülünez e hayır diyecek bir balık yoktur. Taze olarak saklanabilmesi için, ıslak beze yada gazete kağıdına sarıp, serin yerde tutulması gerekir.

MUHAFAZA EDİLMESİ : Sülünez çıkardıktan sonra 5-7 gün canlı ve taze olarak muhafaza edilir. Bunun için 10-20 li olarak gazete kağıdına paket yapıp buzdolabının alt rafında saklanabilir.

SÜLÜNEZ ÇIKARTMA TEKNİKLERİ: Sülünez çıkartmak için en kolay bulabileceğiniz malzeme bir kg’lık yoğurt kabı yoğurt kabının dibini bıçakla kesiniz kestiğiniz ölçüde (ort. 16 cm daha geniş alan görebilmek için ) camcıdan cam kestirip kovanın dibine koyunuz silkonla iyice yapıştırınız şu anda kovamız hazır derin yerlerde deniz gözlüğü takmanız daha iyidir sünnez şişi içinde 4 mm çapında krom (paslanmaz) çubuk tel bu telin uzunluğu 130-140 cm olması rahat ve seri çıkarmak için idealdir. Telin ucunada 7-8 mm kalınlığında ucu sivri konik metal kaynatılır. Sülünez çıkarmak için bu malzemeler bile yeterlidir. Yerine göre kürekle ve elle de çıkartanlar vardır.
Sülünez Satışı